Biyografi ve Otobiyografi

Biyografi

Baran CURU, Eskişehir Şehit Fazıl Yıldırım Anadolu Lisesinden Sosyal Başarı ve Onur Belgesiyle mezun olarak K12 eğitimini tamamladı. Çeşitli Uluslararası ve Yerel Yükseköğretim Kurumlarından Kabul ve Burslar alan Baran, beklenmeyen bir tercih yaparak Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesinde Lisans eğitimine başladı, 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.


12 Yaşından günümüze Elektrikten Hizmete, Tasarımdan Eğitime, İnşaattan Müziğe kadar çeşitli sektörlerde staj ve çıraklık yaparak deneyim kazanan Baran; bu deneyimlerin yanında ilgili ve meraklı olduğu her alanda okumuş, çeşitli araçları, programları öğrenmiş; kendini yetiştirmeye gayret göstermiştir.


Günümüze kadar gelen süreçte çeşitli kişi ve kuruluşlara Tersine Mentorluk yapmış, İç Girişimcilik yaparak sorumluluk almış, başta yaşıtları olmak üzere akranlarına ve çevresine örnek; çözüm odaklı, iş bitirici biri olmuştur.


Özel ve kamu kurumlarını inşa etmeye, bu kuruluşlar için gerekli olan insan kaynağını yetiştirmeye gayret göstermektedir.


Hayat boyu öğrenen biri olarak Baran, yaşıtları gibi kaliteli ve verimli bir yaşam sürmeyi amacı edinmiştir.


Otobiyografi

Selamlar ben Baran, 20 yaşındayım. İletişim Fakültesinde okuyorum, 3. sınıf öğrencisiyim. Doğduğumdan günümüze kadar merakımın peşinden geldim. Ansiklopedileri hatim ettim ve öğrenmeyi öğrendim.


Özel sektörde ilerlemek, kendi işimi kurmak (Türkiye’de kalmak) ile Doktora üzerine gidip (Yurt Dışı) Akademisyen olmaya çalışmak planları arasında gidip geliyorum.


Şu an için eğitimin yanında Öğrenci Pazarlama Yöneticisi, Yönetici Asistanı, Mentör ve Asistan Öğrenci, Danışman unvanları ile İletişim, İktisat, Ziraat, Gıda ve Akademi alanlarında Hizmet sektörü ağırlıklı olarak çalışmaktayım.


Akranlarıma rehberlik yapmaya ilgiliyim, önce kendim öğrenip, akranlarıma aktarmayı seviyorum. Yetkinlikleri olan ve becerikli, iş üstünde hızlıca öğrenen birisi olduğuma inanıyorum.


Bireysel kalkınma ve refah arayışım var. Bunun için ise topluma katkıda bulunarak bu arayışıma ulaşabileceğimi düşünüyorum.


Bilişsel Bilimler, Girişimcilik, Makro ve Mikro Ekonomi, Kişilerarası ve Kurumsal İletişim, Yeni Medya, Sosyal Psikoloji, Coğrafya, Yönetim Bilişim Sistemleri (ERP, SAP), Kaynak Yönetimi, Kurallar (Yönergeler, Yönetmelikler, Kanunlar vb.) başlıca ilgi alanlarım.

Umudum parçalara bölünmeden zamanımı iyi değerlendirmek ve kaliteli bir yaşam sürerek, sağlam eserler bırakmak. Bakalım zaman ne gösterecek, esenlikler!